Ubytování

Hledáte místo pro týdenní pobyt v létě anebo raději prodloužený oddychový víkend na jaře či na podzim? Tak či onak jste na správně na našich stránkách a těšíme se na Vaši návštěvu.

 

Pro většinu návštěvníků budou cílem pamětihodnosti. Je libo zámky či lovecké zámečky a jejich překrásné parky, hrádky, zříceniny, kolonády, rozhledny, komponovaná krajina UNESCO s nekonečnými alejemi anebo louky Pohanska se staletými duby jako připomínka úsilí předchozích generací?

Nebo tíhnete k návštěvě muzeí, galerií, výstavy expozic, archeoparků, hrobek, synagog a židovských čtvrtí a hřbitovů? A nezapomeňte se zastavit v několika městských a vesnických památkových zónách. Všechna městečka i vesnice každým rokem víc a víc žijí nočním životem, což pobytu, rekreaci či turismu dává jiný rozměr. Vše vhodně doplní nabídka stylových podniků. Na své si přijdou gurmáni, vinaři i pivaři, fandové lokálních potravin, bylinkových zahrádek, levandulových i jiných farem a sýráren.


Málokdo si nechá ujít samotnou Pálavu a její hřebeny. Nejsou to ale jen kopce v okolí Mikulova, které jinde nenajdete. Slyšeli jste o Pouzdřanské stepi, Dunajovických kopcích nebo Rendez-vous? Mohou být příjemnou zastávkou na Vašem cyklovýletě, nebo rovnou cílem celodenního výletu.

Poloha Mikulovska, doslova na křižovatce cest a mírně zvlněný terén, nabízí příznivé podmínky pro cykloturistiku, která se v posledních letech prudce rozvíjí… http://www.cyklo-jizni-morava.cz/cyklosluzby-cykloservisyhttp://www.mikulov.cz/turistika/aktivni-pobyt/cykloturistika/

Ani v parném létě nebudete mít problém se schladit. Vyberte si z brouzdališť na menších koupalištích v obci Březí či Mikulově, přes nejmodernější aquapark až po vápencový lom, řeky, nádrže s vodními sporty a léčivé lázně v Pasohlávkách či Laa and der Thaya.

Na dohled od Mikulova se na soutoku řeky Dyje, Svratky a Jihlavy, zakončeném Novomlýnskými nádržemi, vytvořila rekreační oblast zajímavá v několika směrech – rybářství, vodní sporty (windsurfing, vodní lyže, wakeboard, kneeboard apod.) a lázeňství… http://www.kemp-merkur.cz  

V bezprostřední blízkosti kempu bylo v nedávné době dokončeno a zprovozněno jedno z nejmodernějších zábavních center v České republice… http://www.aqualand-moravia.cz, které je celoročně v provozu, a kromě mnoha atrakcí a bazénů nabízí také wellness … http://www.aqualand-moravia.cz/wellness/forum-romanum-wellness/. Alternativou pro dny s nepříznivým počasím jsou celoročně provozované lázně v Laa an der Thaya… http://www.therme-laa.at/cs. A Vídeň máme „za rohem“ - od Mikulova cca 70 km jízdy po rychlostní silnici.

Stále něco chybí? Tak vyzkoušejte návštěvu jeskyní, fauna parku, folklorních slavností, keramické dílny s možností praktického použití hrnčířského kruhu i zdobení a prodeje výrobků, minigolf, sjíždění řeky, paragliding nebo klidně lety balónem….

Copyright @ 2019 Penzion1884, všechna práva vyhrazena