Ubytování

Hledáte místo pro týdenní pobyt v létě anebo raději prodloužený oddychový víkend na jaře či na podzim? Tak či onak jste na správně na našich stránkách a těšíme se na Vaši návštěvu.

 

Historie osídlení Pálavských vrchů a jejich okolí sahá celá tisíciletí nazpět. Jsou proto jednou z nejvýznamnějších archeologických lokalit u nás. Blízké Dolní Věstonice netřeba představovat. Opevněné ležení římských vojsk, bitvy švédských armád a starodávná evropská obchodní tepna – Jantarová stezka, svědčí o dějinném významu území napříč staletími. Kouzlo dávných časů Vás omámí na každém kroku. Rozmanitou krajinu si v minulosti za svůj domov zvolilo několik šlechtických rodů, z nichž Lichtenštejnové se zasloužili o vznik unikátního Lednicko-valtického areálu a Dietrichsteinové o podobu Mikulova a okolí.

Oblastní krásy jsou navíc podbarveny místními vinohrady. Nejkvalitnější odrůdy vín jsou permanentně v nabídce ve všudypřítomných vinných sklepech. V současnosti je to právě vinařství a krajinná hodnota, která v mnohých probudila značný zájem o tuto oblast. Toto spojení je atraktivní natolik, že dokázalo ovlivnit priority celého regionu z hlediska turismu. Ať už se jedná o snadnou dopravní dostupnost a výborné značení turistických tras, veškeré služby, ubytovací kapacity, přístup k informacím, či přívětivost místních obyvatel i obchodníků.

 

Město Mikulov a vinařské obce i vesničky v jeho okolí představují centrum tohoto odvětví v naší zemi.  Velmi teplé podnebí je pro vinnou révu nezbytné. Minimum srážek v rámci roku a velký počet slunečných dní je pro mnohé skutečným požitkem a oblasti Mikulovska dodává téměř středomořský charakter. Na pěstování vinné révy, sklizeň hroznů i samotnou výrobu a pití vína je vázán místní folklór, krojované slavnosti, košty i architektura.


Zdejší kulturní akce jsou svým bohatým obsahem a tradičním pojetím známé a velmi vyhledávané. Vše je umocněno kouzlem Pálavských vrchů, které přitahují pozornost turistů ze všech koutů naší země i ze zahraničí. Hodnota Pálavy spočívá v její unikátní fauně a flóře i veřejnosti přístupných jeskyních turoldského typu. 


Copyright @ 2019 Penzion1884, všechna práva vyhrazena